| ღBrunette a întrebat:

Ce părere aveți despre "Reiki"? Se observă cu adevărat schimbări după ședințe? happy

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, cel putin la mine nu s-a observat nici o schimbare.

| Bluestar15 a răspuns:

Inca o aberatie orientala happy Avem cea mai pura spiritualitate ortodoxa si noi "punem botul" la pseudo-spiritualitati orientale, care nici in Orient nu mai prind asa bine, de aia le si exporta in Europa, ca ei s-au prins cum e cu astea big grin Reiki n-are nici macar efect placebo (ca e un amestec anapoda intre mai multe non-sensuri), si lipsa de discurs a oamenilor alora despre fiinta umana si despre ce reprezinta vindecarea e cea mai buna dovada ca efectiv n-au habar ce fac.Vand insa bine, ca au marketing bun big grin

| AlexandruSimionescu a răspuns:

Ce sa-ti mai zic dupa ce s-au exprimat atatia "specialisti"
poti arunca o privire aici, e site-ul meu:
http://www.reikido.ro

gasesti de toate, explicatii, exemple, testimoniale, modul meu de viata, blog, etc.

Atentie! sunt o gramada de "alti specialisti" ce spun si fac prostii in Reiki. Ca sa poti si tu practica ai nevoie sda participi la un curs Reiki fata in fata.
scrie-mi pe site daca ai nelamuriri si-ti raspund.