| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre relațiile în care diferențele vârstelor partenerilor sunt de...4-5 ani? Sunt relații durabile, în general?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Unele da, altele nu.

| AnonimaOk a răspuns:

Dupa parerea mea varsta este cel mai nesemnificativ criteriu dupa care sa iti alegi partenerul/ partenera. Adica atata timp cat voi va intelegeti unul pe altul, va simtiti bine impreuna si pur si simplu va iubiti nu cred ca trebuie sa luati anii ca pe un obstacol. Sper ca am ajutat xD

| logatcamembru a răspuns:

Eu cred ca da..in general, cand baiatul este mai mare.happy

| xCarolina a răspuns:

Durata relatiei nu are absolut nici o legatura cu diferenta de varsta dintre cei doi parteneri.Motivul pentru care unele relatii nu functioneaza este lipsa de compatibilitate sau de sinceritate.O diferenta de acest gen e in regula cand amandoi am ajuns la o varsta la care au discernamant si nu cand, de exemplu, ea are 13 ani, iar el 17-18.

| hunterpainting a răspuns:

Nu conteaza varsta decat atunci cand unu e de 80 de ani, atunci relatie nu e durabila

| Scliparici a răspuns:

Da!
Eu cred ca sunt mai durabile cele in care exista diferenta de 2-5 ani decat atunci cand partenerii au aceiasi varsta.

| SuperGyrl a răspuns:

Dupa parerea mea, in unele cazuri sunt durabile, mai ales daca partenerul de sex masulin e mai mare decat tine, e cu atat mai bine, in general barbatii mai in varsta au trecut prin mai multe relatii si stiu ce sa le ofere la femeitongue parerea mea, funda?:*