| inimadecaramel a întrebat:

Ce parere aveti asupra eutanasieri cainilor maidanezi? Ati vota pentru sau contra?

6 răspunsuri:
| andra121 a răspuns:

Contra tu?

| inimadeciocolata a răspuns:

Buna,Corina! Eu sunt contra eutanasierii cainilor pentru ca sunt si ei un suflet si nu merita sa moara

| Amaryllis a răspuns:

Nu vreau să par că nu am inimă. Ador animalele, dar a-și vota pro...De ce? Nicio țară civilizată nu are câini vagabonzi pe străzi. E ca un fel de etichetă a țării. Plus că uneori sunt un pericol pentru oameni mai ales când sunt în haite. Uneori ți-e i frică să mergi noaptea pe străzi. Aceasta e părerea mea, sper că nu o să deranjeze pe nimenihappy

| JustDoIt456 a răspuns:

Contra

| stormer a răspuns:

Amaryllis are dreptate eu sunt pro, una din prietenele mele s-a dus pana la magazin si au tabarat pe ea 8 sau 9 caini, a stat in spital o luna si uneori imi este frica sa nu ajung ca ea(eu chiar am caini acasa si am si eu o inima dar pentru ce sa ne riscam viata?)app tu ce crezi?

| MrLovin a răspuns:

Inimadeciocolata, iti mentii parerea si acum in 2013, dupa ce un copil si-a pierdut viata din cauza maidanezilor? Trebuie eutanasiati toti de urgenta. Viata umana primeaza. Iar voi, dragi iubitori de animale, daca doriti din toata inima sa ii salvati, atunci va rog sa ii adoptati si sa ii tineti in propria casa. Nu in fata blocurilor, nu pe scari iarna, nu prin parcuri, nu pe strazi. Maidanezii nu au ce cauta in strada.