| iasminadiana a întrebat:

Ce pãrere aveți despre eutanasierea câinilor? Pro sau contra?
Eu contraa!

16 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Contra,oricum suntem prea multi oameni laughing

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Pfff ma uit peste raspunsuri si nu-mi vine sa cred, cum sa spui ca e bine sa omori niste animale nevinovate?
asta e cea mai tampita solutie si singura care poate trece prin mintea unor cretini, noi suntem responsabili pentru toate fiintele de pe aceasta planeta fiind cei mai evoluati.
trebuie sterilizati, toti spun ca de unde bani, simplu, legalizezi prostitutia si imediat vei avea o gramada de bani.
noi daca ii eutanasiem pun pariu ca imbolnavim populatia, cine stie ce facem dupa cu cadavrele, prin ce canale le aruncam, cumva gasim sa facem rau in continuare

| pufulescu a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Da solutii te rog, nu te indigna fara folos! Cainii sterilizati sa stii ca inca pot musca, sterilizarea le anuleaza reproducerea nu si coltii din gura.
Daca noi suntem tampiti spune tu cum sa facem ca sa nu mai arate Romania ca India!

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru pufulescu):

Tu vrei solutii imediate, dar nu vezi cat de inapoiati suntem? Nu prea stiu multe despre India, dar cred ca sunt mai dezvoltati ca noi, traficul stiu ca e un circ la ei.
Si un caine cu stapan poate musca, din senin te poti trezi ca sare gardul si-ti iese in cale, te incalzeste cu ceva ca dupa tu dai proprietaru in judecata? muscatura ramane.
au fost prea mult mediatizate unele cazuri, dar despre neglijenta nu s-a discutat, numai despre eutanasiere.
daca ii sterilizam cu timpul numarul lor va scadea, totusi sunt foarte multi care arunca cateii si le e mila de ei si ii duc la ghena sa gaseasca ceva de mancare si apar altii, fie ca-i eutanasiem sau facem altceva. ceea ce incerc sa spun e ca problema e a noastra, e rezultatul educatiei pe care o avem si acum incercam sa o ascundem sub pres ca niste lasi.
ati luat eutanasierea aia in brate, parca e drumul catre Dumnezeu

| T0T a răspuns:

Pro. Javrele dracului.

| Doub a răspuns:

Pro.

| KillMePlease a răspuns:

evident, pro

| Sociopat a răspuns:

Pro.Decat sa aud la stiri ca-s impuscati mai bine sa fie eutanasiati.

| pufulescu a răspuns:

Daca esti contra da si solutiile! Nu putem ca europeni sa traim ca in India, cu haite de caini, turme de vaci si cete de maimute pe strada. Hotarati-va cum vreti sa traiti si alegeti, DAR ALEGETI ODATA! Stiu ca solutia cea mai buna ar fi adoptia, dar daca nimeni nu ii adopta, da tu alta solutie, alta decat eutanasierea!

| Cameliapantiru a răspuns:

Si eu ma declar contra eutanasierii cainilor comunitari sanatosi si neagresivi. Mi se pare o metoda barbara, inumana, cruda, care nu ar trebui aplicata in nicio tara civilizata. Exista solutii moderne, corecte, eficiente, civilizate, doar ca ai nostri guvernanti si parlamentari nu doresc sa le aplice, ci opteaza pentru masacru, pentru ucidere in masa, pentru crima sangeroasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun. esti contra. Ce alte solutii ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă lumea continuă să-și arunce câinii pe stradă, orice metodă e aproape inutilă pe termen lung.
Dar având în vedere ce se întâmplă acum, sunt pro, măcar pentru un timp să dispară.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pro, potăi jegoase.

| DonaldTrump a răspuns:

Pro, nu vreau sa traiesc ca intr-o savana africana cu haite de animale salbatice prin orase pan ce pana mea suntem in europa nu in india sau africa. m-am urcat odata pe o masina sa scap de javre.

| BaiatDeGaşcă a răspuns:

Pro! Au fost multe cazuri in care oamenii au murit din cauza ca au fost sfasiati de caini!