| elitekillzone a întrebat:

Ce parere aveti cand fata spune: hai sa luam o pauza, insa nu vreau sa ne despartim, mi-am adus aminte de fosta relatie si nu stiu ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| iauru a răspuns:

Ii reprosezi faptul ca isi permite sa compare ceea ce aveti voi cu fostele ei relatii si incerci sa o refuzi. pune piciorul in prag

2 răspunsuri:
| FFAP a răspuns:

Relax...accepta-i dorinta. Daca te iubeste cu adevrat, isi va da seama ca e greu fara persoana iubita in preajma si se va intoarce.
Poate are niste probleme, vrea sa fie putin libera, si ca sa nu te supere a cerut o pauza. Aveti grija unu de altu. >big grin

| Cypronge a răspuns:

Cel mai probabil ea nu mai e sigura de alegerea facuta, si vrea sa fie un timp singura pentru a se gandi daca sa continue relatia sau nu.
Sau in cel mai rau caz vreau sa fie cu altcineva dar nu e sigura ca va reusi sa cucereasca pe persoana respectiva si de aceea tie iti spune ca vrea doar o pauza pentru ca vrea sa te tina pe post de rezerva. Stiu ca nu suna frumos dar adevarul rare ori e frumos.
Dar indiferent de asta trebuie aceptat adevarul si inveti din experienta.