| oly_7105 a întrebat:

FUUUNNNNDAAAAA! cum as putea sa-mi conving prietenul sa nu ne despartim? suntem impreuna de 5 saptamani si el spune ca vrea sa luam o pauza pentru ca nu vrea pe moment o relatie...va rog mult de tot ajutati-ma cu niste sfaturi. tin foarte mult la el si nu as vrea sub nicio forma sa ne despartim sad sad sad sad sad

9 răspunsuri:
| diclorofosfat a răspuns:

Fii atenta, nu iti raspund pentru funda sau raiting. Stii vorba aia ruseasca, Lasa-l sa plece, daca e al tau o sa se intoarca, daca nu se intoarce inseamna ca niciodata nu a fost al tau. Inteleg ce simti acum, dar nu are rost sa te umilesti in fata lui ca sa ramina cu tine. Succes. PS. mai sunt milioane de baieti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sincera sa fiu, nu stiu daca are rost sa-l tii langa tine daca el nu vrea happy dragoste cu sila nu se poate sad adica, a stat 5 saptamani cu tine, si deja vrea o pauza? asta nu e pauza. e despartire happy asa faceam si eu baietilor inainte...
daca vrea "o pauza" lasa-l. daca intr-adevar ii place de tine, o sa se intoarcawinking

| black1white a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat ar trebui sa ii respecti si deciziile.
ai incredere in el si poate se va intoarce la tine.

| iulyluvy a răspuns:

Pffff prietenul meu nu vrea sa ne despartim iar eu vreau uite un sfat:spune-i prietenei tale cele mai bune sa il intrebe ce si-ar dori la o fata si fate exact cum te-a descris elwinking sucees. FUNDA?

| madalin_7682 a răspuns:

Fi sincera si zi sentimentele tale pe fata.

| xNoNaMe a răspuns:

Textila Joswinking

| ScorpionScream a răspuns:

Dezbracatewinking

| Denisaaaaaa a răspuns:

Pai spune-i ca ti foarte mult la el si ca fara el viata ta nu are rost...sau stiu eu poate nu ii place atitudinea ta.Incearca sa te schimbi, ori, nu i place de tine si e mai bine sa va despartiti.

| Ana_3712 a răspuns:

Nu am avut nici o relatie dar cred ca trebuie sa fi sincer in ea...mai intai intreaba-l calm de ce vread sa se desparta de tine iar daca vezi ca nu se uita in ochi tai atunci cand ti-o spune orice ar fi, inseamna ca minte...acesta este sfatul meu, iar daca minte vei sti tu ce sa faci mai departe, dar va trebui sa o rezolvi cu ochi bine deschisi nu chioris, altfel vei suferi, bagftaaa.