| guleabogdan a întrebat:

Ce parere aveti de:
1- laptop-urile Acer (in general)
2- si despre acest laptop Acer :Laptop Acer Aspire E5-551G-T6Q7 cu procesor AMD Quad-Core A10-7300 2.0GHz, 15.6", 4GB, 1TB, AMD Radeon™ R7 M265 2GB, Free DOS, Black(specificatiile aici:http://www.emag.ro/......8FVJYBBM/)

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

1. Ieftine si uneori ireal de durabile. Cam cum ti-e norocul, dar se aplica treaba asta la majoritatea producatorilor oricum...
2. Urat cu spume, facut din plastic ordinar, dar vezi punctul 1. Poate sa te tina bine-mersi si 5 ani sau mai bine daca te porti frumos cu el. Pentru ce iti trebuie?

| guleabogdan explică (pentru KodrutZ):

Scoala si jocuri in principal si in privinta plasticului prost nu imi fac griji pentru ca cel mai prost plastic l-am vazut pe fostul meu laptop Lenovo

| guleabogdan explică (pentru KodrutZ):

Dar configuratie cum ti se pare?

| KodrutZ a răspuns (pentru guleabogdan):

E decenta, dar daca vrei sa te joci, atunci iti faci frumos desktop si lasi prostiile. Nu de alta, dar cel putin 85% din laptopuri NU sunt gandite SUB NICI O FORMA sa stea in full load ore intregi. Vrei asa ceva, iei frumos un Eurocom X9. A, da, doar ca unul de-ala costa de vreo 4-5 ori mai mult decat flasnetele astea de la noi de pe piata. Ghinion. Fostul tau Lenovo cat timp te-a tinut? Cate baterii ai schimbat? Cati bani ai aruncat efectiv in el ca sa il cureti, sau ca sa cumperi prostii inutile gen cooling pad?

| SilviaDulcik a răspuns (pentru guleabogdan):

Ce fel de jocuri? Daca cumva e si GTA V pe lista, inseamna ca iti trebuie un laptop ce costa in jur de 3000 lei, care sa aiba in componenta sa un i7 sau i5 quad core, cat despre placa video macar GTX 850m.
Un exemplu bun : http://www.pcgarage.ro/......x-black-1/
La care ii rogi pe cei de la PCGarage sa ii mai bage inca 4gb RAM daca vor si daca pretul este unul corect, bine inteles.

Cum a spus si KodrutZ, un calculator este mai bun cand vine vorba de temperatura si cand de solicitate sunt componentele.

Este alegerea ta daca vrei calculator sau laptop.
La scoala sau liceu nu se justifica prea mult un laptop dar la facultate un laptop ofera un avantaj.

| guleabogdan explică:

1-Laptop-ul Lenovo m-o tinut 1 an si 3 luni. Practic l-am trimis de 4 ori la garatie iar ultima data m-o spus ca nu se mai poate repara si ca sa imi da bani inapoi iar bateria o fost foarte slaba.
2- Sunt la facultate si ma ajuta mult un laptop

| Craft_Adi_1992 a răspuns:

Merita din plin la banii astia! (Iti sugerez sa editezi link-ul, ai pus o paranteza la final care trebuie stearsa ca sa poti intra pe site)