| Andreea1130 a întrebat:

Ce parere aveti de bebelusii morti de la maternitate?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Eu zic ca ei canta frumos, impreuna cu sfintii si ingerii din rai. Nu stiu insa ce sa zic de preotii care refuza sa-i ingroape crestineste si nu le dau macar un pic de liniste acelor parinti indurerati. Adica stiu: "orbi care conduc pe alti orbi", cred ca asta este apropiat de ceea ce as vrea eu sa zic. straight face

9 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Pai e cumplit, tragic, dramatic sa porti un copil in pnatece 9 luni si sa treci prin cumplitele dureri ale nasterii si apoi sa te alegi cu nimic practic. straight face

| Libelle a răspuns:

@Rukhsandra ai dreptatesad
pacat...nu trebuia sa se intample asa.
lucurile de genul asta ar putea fii evitate, dar dezinteresul e atat de mare la noi incat.straight face

| Rukhsandra a răspuns:

Inca o dovata ca in Romania mori cu zile.

| lavynika a răspuns:

Ce pot sa zic, este tragic. Dumnezeu sa-i odihneasca.

| Alle_1389 a răspuns:

Este foarte tragic.
Mamele acelea care. probabil unele nici nu au putut sa'si tina copilasi in brate.Este absolut terifiant.
Pacat de tara noastra. Nici o biserica sau m'ai bine zic preotii... of.
Cum sa nu ii ingroape.

| lovenotsex a răspuns:

Incompetenta si iresponsabilitatea din partea celor din spital.Bravo celor de la ISU care isi sacrifica vietile pentru alti oameni. Dumnezeu sa-i odihneasca pe acesti ingerasi.Si sa supravietuiasca si sa le fie bine celor care sunt intre viata si moarte.Numai bine parintilor care au fost implicati.Si sa plateasca cei care au gresit.

| Bebelushaaː a răspuns:

sad M`au emotionat mamele ce plangeau. Presupun ca e cumplit, sa te chinui sa ramai insarcinata, dupa aia sa il porti in pantecele tale si cand in sfarsit il poti privi, el sa nu mai fie straight face Condoleante famililor.

| Noir a răspuns:

Saraciisad

| resp3ct a răspuns:

Bebelusii aia erau posedati.nu erau botezati!
ce prostie e si biserica asta...