| RamonaIubiticaTa a întrebat:

Ce parere aveti de cartierul drumul Taberei? Vreau sa ma mut in Bucuresti cu chirie. Am auzit mai multe pareri pro si contra. Voi ce ziceti?

8 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

E zona linistita dar plina de caini.Eu una sunt deja satula ca in fiecare dimineata sa merg cu frica pana la masina.
Singurele avantaje sunt ca vara este mai racoare fata de centru, nu este poluarea mare fata de centru, iar intretinerea/chirira este mai mica fata de centru.

| vampire16 a răspuns:

Eu am stat acolo dar am plecat pentru ca m-am mutat di tara dar este foarte frumos til recomand.Iti urez mult noroc! 1

| GoBackInFuture a răspuns:

E un cartier bun, o zona destul de ok. Nu ai de ce sa-ti faci griji! Zona este super, ai parcul drumul taberei acolo aproape, ai destule mall-uri si hypermarket-uri! Daca doresti insa sa te misti mai rapid spre centrul orasului, sau spre orice ce alta zona, te sfatuiesc sa alegi un alt cartier, caci in Drumul Taberei nu este inca metrou si calea 13 Septembrie e intotdeauna blocata. Stai linistita ca aurolaci, boschetari si ciudatii care se baga in seama cu tine gasesti in orice zona a bucurestiului, dar in general e oamenii de acolo sunt destul de ok, si zona e bunicica, e mai linistita, asa mi s-a parut mie care sunt din cartierul Obor, unde e mereu agitatie si balamuc. Succes! big grin

| RamonaIubiticaTa explică (pentru GoBackInFuture):

Dar de soseaua Nordului ce parere aveti? am gasit o garsonieraa cu 250 euro in bloc 2012 cu paa etc?

| GoBackInFuture a răspuns (pentru RamonaIubiticaTa):

E bine si acolo, ai parcul Herastrau aproape si este o zona foarte linistita, din cate stiu, metroul nu e departe, daca vrei sa ajungi in Baneasa este destul de accesibil, este bine si acolo, depinde si pentru ce vrei tu sa te muti in Bucuesti, dar eu zic ca merge si acolo big grin mult succes! happy

| GoBackInFuture a răspuns (pentru RamonaIubiticaTa):

Eu iti mai recomand cartierele : Titan, zona Dristor-Baba Novac-Piata Muncii, Tineretului, Berceni si Drumul Taberei, Bucurestii Noi, happy Nu iti recomand, din cate mi-au povestit unii si din cate am vazut eu : Ferentari, Rahova, Dorobanti, Centru (linia Unirii-Universitate-P-ta Romana) sau Giulesti, din cauza prezentei in numar mare a tiganilor, zonei greu accesibile sau pretului ridicat pentru inchirieri big grin Mult succes!

| Sweetyyy a răspuns:

E frumos acolo. am stat 2 ani si mi-a placut dr mie mai mult imi place in bucurestii noi! decizia ta...

| anonimanonimanonimanonim a răspuns:

E ok sta unchiu meu acolo