| cocacolatbx a întrebat:

Ce parere aveti de dieta dukan?
P.S-vreau sa imi raspundeti cei care ati tinut aceasta dieta si a functionat...Eu doresc sa slabesc cam 10 kg sau 15 in 32 de zile cam asa

5 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa tii aceasta dienta(este bazata cel mai mult pe proteine). organismul are nevoie de toate vitaminele, mineralele, proteine, grasimi bune. Apoi, sa slabesti 10-15kg in 32 de zile, este exagerat de mult.Organismul are de suferit si-ti slabesti toate organele! Mai bine tine o dieta fara grasimi rele,fara fainoase,fara dulciuri, fara bauturi carbo-gazoase. Si apoi, fa ceva sport, nu exagerat, dar cel putin alergare usoara 30-40/zi de doua ori/zi.

| greyhound a răspuns:

Este o dieta buna, cu rezultate pe masura dar daca e tinuta in doru' lelii, fara cap, face mai mult rau.
Dukan si dietele de tipul ei sunt stupid-proof astfel ca nu poti slabi 10-15 kg intr-o luna ci mai degraba 5-7

| Băă_Oana_1988 a răspuns (pentru greyhound):

Ai tinut-o tu?! Daca o tii corect slabesti 1.1 kg/ 3 zile straight face O luna de 30 de zile = 11 kg date jos, care nu se mai intorc never. [ daca nu esti vaca/ porc sa mananci mai mult decat pe saturate]

| greyhound a răspuns (pentru Băă_Oana_1988):

Oana draga, daca pur si simplu ai fi tinut-o in loc sa ma intrebi dupa o lna orbesc din experienta sau nu, ai fi aflat pe pielea ta cate kg poti slabi.
N-am tinut Dukan, am fost pe keto, care este mama ducanului si atkinsului s.a. si iti pot spune ca nu vei slabi 11 kg intr-o luna (11kg/luna poti slabi doar teoretic)
Insa cel mai bun lucru al dietelor de tipul asta e ca vei slabi in mare parte grasime astfel ca nu mai conteaza nr. de kg, degeaba dai jos 10 kg daca sunt apa si muschi.

| Băă_Oana_1988 a răspuns (pentru greyhound):

Am tinut-o. Maine fac 1 luna de cand o tin si am slabit 17 kg happy