| Adrianaaaa a întrebat:

Ce parere aveti de numele DALILA?
sincer :*

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Zici ca e scos din desenele animate, mai ales nu e un nume comun.

| Nymphetamine a răspuns:

E un nume rar, dar nu orice nume rar e neaparat si frumos. Mie nu imi place sincer.Ma duce cu gandul la un hamster sau ceva din familia rozatoarelor.

| Lavy a răspuns:

Heey. Buna! Este un nume deosebiit! Nu il intalnesti intodeauna! Ca un nume de exemplu Andreea! Sincer pana acum l-am mai intalnit odata!tonguehappy

| LovKid a răspuns:

Sincer...este un nume care nu il intalnesti peste tot...este unul deosebit spun eu!
funda dai?

| wforweirdo a răspuns:

Zici că e nume de flori. Nu îmi place, sincer.

| aleexuţ a răspuns:

Scz dar nu-mi place.

| Xedonna a răspuns:

Este interesant din punctul meu de vedere, dar nu pentru o fata!happy

| Cathea19 a răspuns:

E foarte interesant, mai ales ca are si tenta biblica, Dalila a fost femeia care i-a taiat pletele lui Samson luandu-i puterea. Este reprezentantul frumusetii si puterii feminine dar si al vicleniei, pentru ca i-a taiat pletele in somn.

| IuliaSL a răspuns:

Buna Adrianaaaa.
Numele Dalila imi inspira feminitate, ma duce cu gandul la flori, la gingasie, inocenta( cu toate ca Dalila a fost o cunoscuta eroina biblica din Vechiul Testament, din "Cartea Judecatorilor" care a povestit istoria marelui judecator Samson, cel ales de Domnul pentru a elibera Israelul de sub filisteni. Samson era un om forte puternic, aproape invincibil, insa legenda spune ca avea o mare vulnerabilitate in sapte suvite de par. El a dezvaluit acest secret femeii iubite, Dalila (care era din neam de filisteni) si care in cele din urma ii va deconspira secretul care ii va aduce pieirea. Aceasta poveste biblica a inspirat multi artisti, iar Dalila a devenit simbolul puterii de seductie, dar si al perfidiei.)
Cu toate acestea, mie chiar imi place numele acesta.

| Bianca_9027 a răspuns:

Numele Dalila este un nume care nu il intalnesti peste tot doar foarte foarte rar eu nu l-am auzit numai acum pentru prima data.big grin

| Adrianaaaa explică:

Eu ma numesc adriana dalila. si pentru ca adriana e destul de comun in cercul meu de prieteni m.am gandit de acum in colo sa ma prezit DALILA...suna aiurea :-s?