| Morenna10 a întrebat:

Ce parere aveti de reteta alcatuita din ulei de masline, galbenus de ou si lamaie? Ati incercat? Oprietena de-a mea spune ca daca nu mai pui lamaie iasa ca o maionezalaughingstraight faceOricum vreau pareri. Dau funda:*

1 răspuns:
| eXplosSive a răspuns:

Pai maioneza asa se face. doar ca daca vrei sa faci maioneza mai ai nevoie si de un galbenus fiert. si cu ulei se ingroasa, si in acelasi timp creste; iar lamaia se pune ca sa nu se ingrase prea tare compozitia si sa se taie.

Concluzie? Daca-ti place maioneza, da-i bataie!
Ai putea sa-l folosesti ca sos la sandwichuri happy