| parazitu_8805 a întrebat:

Ce parere aveti de trupe precum Parazitii?

8 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

O parere buna deoarece au curajul sa zica tot ce au in suflet. Si ca nu le este frica de cenzura si de organele statului.

| covexrobu a răspuns:

@lildex eu ma refeream ca nu le este frica de CNA care au mai interzis albume si videoclipuri. Cand au facut campania Anti-Cenzura iarasi au dat dovada de curaj.

| shadovv a răspuns:

Probabil lucrul care reuseste sa deschida cei mai multi ochi... adevarul gol golut pus in versuriwinking

| parazitu_8805 explică:

Ascult si rock

| lildex a răspuns:

Parazitii au revolutionat gandirea romanilor, cel putin a celora care ii asculta si i'au ascultat de mult timp. Eu ii ascult de mic, am 17 ani si ii ascultam de pe la 12 ani. M'am chinuit sa ii conving pe parinti ca au un mesaj de transmis si nu conteaza vocabularul "elevat". si @covexrobu: Nu au de ce sa le fie frica, cel putin nu acum. Romania este o tara libera si fiecare poate spune ce vrea. Cred insa ca sunt printre putinii care inteleg oarecum aceasta cenzura pentru ca nu oricine vrea sa auda din greseala unele cuvinte. Majoritatea oamenilor care nu asculta rap sau asculta pentru prima data o melodie de acest gen nu reusesc sa inteleaga limbajul pentru ca expresiile vulgare3 le acapareaza atentia. Un raspuns cam lungblushing dar asta este parerea mea, pe scurt.big grin

| honestlyidc a răspuns:

FORTA!big grin super tari baietii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie chiar imi plac.
Sunt trupe care pun adevaru pe fata.
Nu ascund nimic.

| emonik a răspuns:

Hello nu am nimic
impotriva trupei dar eu in locul tau as asculta rock
because is my favorite:X:X:X::X:X:X