| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre artiștii de stradă?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Vad ca... cuvantul "strada" este cuvantul zilei big grin

Am o parere pozitiva despre cei care fac arta adevarata si isi expun talentul, INDIFERENT ce si unde anume, facand lucruri frumoase (desi cuvantul lucru, nu este cel mai potrivit spus in acest caz).

| T0T a răspuns:

Depinde de artist. Am auzit artiști buni pe stradă.

| Fatamuntilor a răspuns:

O parare buna!
De ceva vreme urmaresc un baiat care canta din chitara si voce!
In vremurile astea chiar prinde bine cineva care sa ne incante auzul, iar banutii pe care ii primeste sunt meritati.

| Sofer a răspuns:

Nu am o părere anume dar își fac și ei treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O părere excepțională. Respect orice artist deoarece din artă e cel mai greu sa traiesti, cu toate ca e printre cele mai asidue munci. Eu cred ca artiștii de stradă: cântăreții, pictorii, desenatorii, dansatorii, mimii, comedianii și așa mai departe, învioreaza atmosfera și mereu te fac sa zâmbești. Din pacate nu prea se mai practica, cu pandemia asta, dar eu unul îi plac happy

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Bravo lor laughing)