| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre caminul studentesc C1 din campusul Targusor Copou, Iasi?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe vremea respectiva cand am fost student caminist, nici in cele mai fanteziste vise nu ne-am fi imaginat un astfel de confort sau asemenea conditii. In acea vreme era o baie amenajata cu dusuri, un spalator alaturat si WC-uri la fiecare etaj, in capatul din stanga cladirii. Greu de crezut sa se fi facut asemenea modificari din moment ce acele camine au fost construite in anii 1960 -1965 si realizarea unor modificari ar cheltuieli mari. Dar mai stii? S-ar putea. Succes si spor la invatatura!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Poate fi considerat ca fiind Super fain campusul/complexul de camine Targusor Copou atat ca amplasament cat si privind linistea oferita de apropierea de parcul Copou. M-au napadit multe amintirile nostalgice, majoritatea bune dar si unele rele, privind perioada de 5 ani in care C1 a reprezentat casa in care mi-am trait o parte a tineretii mele. happy

| MisterSTAG a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Si ce parere ai despre conditii? Am inteles ca fiecare camera are baie proprie.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru MisterSTAG):

Pe vremea respectiva cand am fost student caminist, nici in cele mai fanteziste vise nu ne-am fi imaginat un astfel de confort sau asemenea conditii. In acea vreme era o baie amenajata cu dusuri, un spalator alaturat si WC-uri la fiecare etaj, in capatul din stanga cladirii. Greu de crezut sa se fi facut asemenea modificari din moment ce acele camine au fost construite in anii 1960 -1965 si realizarea unor modificari ar cheltuieli mari. Dar mai stii? S-ar putea. Succes si spor la invatatura!