| Numai e:) a întrebat:

Ce parere aveti despre cei care sunt emo? Va place acesti stil? Daca va intalniti cu ei pe strada va uitati urat la ei sau ii admirati?

18 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Este un stil de viata trecator si ii admir ca au curaj sa-si arate adevarata fata.

April
| April a răspuns:

Nici nu ma uit urat, nici nu-i admir, ii privesc ca pe niste exponenti ai timpului lor. Iar muzica si stilul sunt doar o reactie de revolta fata de realitatile unei lumi egocentrice si stresante.

daniela
| daniela a răspuns:

Sincer nici macar nu ii deosebesc de ceilalti. De atata tarit bine toti suntem emo

| anss23 a răspuns:

Mi-ar fi indiferent. Dar viata e frumoasa si modul in care o traiesc mi se pare stupidbig grinasta e doar parerea me fiecare are dreptul sa traiasca cum vreahappy

| Ea12345 a răspuns:

Buna.
Nu i-as admira, dar nici nu i-as injura.Parerea mea despre curentul emo nu este una foarte proasta, avand in vedere ca sumt si ei tot oameni, doar ca au un stil de viata putin mai altfel.Cred ca ei au trecut prin experiente neplacute si nu mai pot vedea viata in,, roz". Sunt mult mai realisti ca noi, licru pe care noi tindem sa-l consideram pesimism.Sunt persoane foarte inteligente, pentru ca isi dau seama despre caracterul unei persoane dintr-o singura privire.Cunosc astfel de persoane si am fost impresionata de faptul ca nu sunt doar niste obsedatii cu lamele dupa ei. Din contra.

| Bogdana a răspuns:

Cred ca apreciez curajul, nonconformismul de care dau dovada atunci cand se imbraca dar nu suport lasitatea acestor oameni care se taie mai rau se sinucid pentru ca nu au curaj sa infrunte incercarile vietii!winking

soothe
| soothe a răspuns:

Fiecare cu gustul lui. Unii/ele imi plac, altii/ele nu. Ma gandesc doar ca cei mai multi vor sa atraga atentia. Imi amintesc de un coleg de liceu; pentru ca era oarecum mai sters, purta ochelari gen John Lenon. Pana la un punct i-au ajutat...

| Alice_6278 a răspuns:

Am o parere foarte buna despre acei care sunt emo.eu tot am fost emo dar nu in suflet ci pur si simpu stilul lor imi place foarte tare.kind vad vre un emo pe strada ma uit la ei si il admir foarte mult.:*

| ◕‿◕Al3xUtZa◕‿◕ a răspuns:

Ador imbracamintea lorlove struck asa incerc sa le combin si euwinking

| another_emo_girl a răspuns:

Imi place stilul lor, chiar si eu ma imbrac in negru, dar iubesc viata si nu mi'as lua cu mainile mele pentru nimic in lume

| love4u a răspuns:

Emolikes de-aia, copii fara viitor sincer happy

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Am 43 de ani şi sunt fan Tokio Hotel.

Cum spune şi April, ''emo'' reprezintă o reacţie la o lume egocentrică şi stresantă, insensibilă la problemele tinerei generaţii, generaţie care de fapt este cu adevărat purtătoarea progresului.

Nu cred că exponeţii ''emo'' sunt tinerii care se sinucid, acestea sunt cazuri izolate, pe care presa, în goană după senzaţional, le exploatează fără milă.
Ca să parafrazez o zicală, închei cu ''Vai de părinţii care nu ascultă de copii!''
Mai bine: Vai de o societate care nu-şi înţelege tânăra generaţie!

| Katherine † Pierce a răspuns:

Ii admir, pentru ca au curajul sa fie altfel.Si ies in evidenta prin asta.Nu ca si eu sunt emo si whatev. Dar ssunt la fel ca ceilalti. Daca stilul lor este diferit, nu inseamna ca nu trebuie sa vorbesti cu ei sau ca trebuie sa ii iei peste picior.

| lorytza a răspuns:

Sunt de acord in totalitate cu april.eu cred ca sunt total paralel noua.sunt putin ciudati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca sunt tot oameni ca si noi si ca nu trebuie sa-i subapreciem.Cat despre stil...sincera sa fiu nu-mi place. Daca ma intalnesc cu unul pe strada il privesc ca pe oricine altcinevawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mă uit la el ca la niște nebuni. Poate îți faci timp să-mi explici și mie ce e de urât sau de admirat la ei. Sunt niște oameni cu probleme, nimic mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca sut super de gasca pentru ca am si eu o prietena emo dar e de gasca ma inteleg supe bina cu ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai imi place cateva lucruri la ei...cum se macheaza si cateodata cum se imbraca... dar nu-mi place deloc cum se comporta, personalitatea lor:-&