| Ofiintă a întrebat:

Ce parere aveti despre crema nivea soft?
Ma intereseaza daca este buna pentru tenul gras, folosita ca baza de machiaj.

Răspuns Câştigător
| HotChoclate a răspuns:

Incearca BB cream de la Garnier.Mie imi place..si am tot tenul gras.O folosesc in loc de fond de ten..am tenul mat toata ziua, hidrateaza nici nu incarca tenul si imi tine mai mult machiajul.Pentru mine e perfecta.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt creme speciale pentru bază de machiaj!
Nu le confunda!
Aplică un tonic, apoi o cremă hidratantă, bază de machiaj, fond de ten, etc.
Pa, pa.

| HotChoclate a răspuns:

E prea grasa pe acest tip de ten.Trebuie sa folosesti o crema speciala. Daca te dai cu asta, mai ales vara o sa transpiri mai rau si o sa se duca tot machiajul.
Plus ca tenul o sa produca mai mult sebum de unde rezulta puncte negre, cosuri etc.

| Ofiintă explică (pentru HotChoclate):

Ai putea sa-mi recomanzi o alta crema? Am observat si eu ca este prea grasa, machiajul nu a tinut mult si am inceput sa lucesc ca si un bec.

| Ofiintă explică (pentru HotChoclate):

E o idee bună, mi-ai atras atenţia asupra produselor de la Garnier care sunt de calitate bună sau chiar foarte bună si accesibile!
Mersi de sfat!

| HotChoclate a răspuns (pentru Ofiintă):

Incearca BB cream de la Garnier.Mie imi place..si am tot tenul gras.O folosesc in loc de fond de ten..am tenul mat toata ziua, hidrateaza nici nu incarca tenul si imi tine mai mult machiajul.Pentru mine e perfecta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bună happy