| AshliyEliza96 a întrebat:

Ce parere aveti despre examenul de la sfarsitul anului la clasa a VIII-a? Dau fundita la cea mai buna explecatie in legatura cu acele examenul!

1 răspuns:
| Mary496 a răspuns:

Examenul de sf. de an acum e de fapt un fel de capacitate.Presupun ca o sa fie usor, cel putin asa arata programa.Nu se mai dau tezele la istorie/geografie ca nationale, ci in clasa, dupa cum doreste profesorul. Cea mai usoara documentare se poate face cu ajutorul cartilor de la Paralela 45, Examen National Matematica/Romania 2010(se gasesc separat in librarii). Iti doresc mult succes si sper sa nu mai modifice Funebru(pardon, Funeriu) programa scolara!