| FeFy` a întrebat:

Ce parere aveti despre clasa a VIII a, anul acesta? Ce credeti despre aceasta clasa, este grea? Anul aceasta am auzit ca se da multe teste si mai ales la inceputul anului se va da la majoritatea obiectelor. Multumesc. Astept raspunsuri si pareri.

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Nici-o clasa nu poate fi numita grea daca esti atent si nu ramai in urma. Daca ai alte preocupari, da, si clasa intai e grea. Testele de care ai auzit, sunt niste teste initiale (iti verifica cunostintele, si raportat la rezultatele initiale o sa se observe daca ai progresat sau nu pe timpul anului). Ele, din ce am inteles, nu se trec in catalog.

4 răspunsuri:
| danyelo112 a răspuns:

Eu is clasa a 11-a si aceleasi probleme in mare le am si eu...acum cum am intrat in ciclul superior dau si eu test la toate obiectele la nivel national.ii foarte greu.sa te pregatesti pentru atatea teste.

| KenJi a răspuns:

E foarte naspa! Am trecut a 8a si e foarte aiurea.Ne-au luat din prima zi cu lectii si cu recapitulari, ca dupa 2 saptamani ne dau test, la care bineinteles o sa luam toti 2 si 3 ca nu stim absolut nimic ( nu ne aducem aminte nimic.Iar la examen mi-e o frica.

| MsEllaVampire a răspuns:

Nu e grea clasa a VIII a, dupa parerea meahappy acum depinde de tine cum ti se pare.Si da se vor da teste la toate materiile, dar toate clasele V-XII

| XVCDG a răspuns:

Am trecut pe a9-a si mi s-a parut ca clasa a8-a a fost cea mai usoara