| Radandam a întrebat:

Cum este la Facultatea de Geografie la Universitatea din București? Ma refer la specializarea Geografie, trebuie sa înveți doar după notițe? Ai cărți de citit cum ai la Facultatea de istorie? La Facultatea de Istorie ai foarte mult de citit, iar la geografie ma gândeam ca înveți doar din notițe, ca nu e mult de citit. Ce părere aveți? Este cineva la Facultatea de Geografie? Este greu? Se poate trece? Este mai ușor ca la Facultatea de istorie? Astept păreri.

2 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Peste tot e mult de citit, intrebarea e ce faci cu o diploma in istorie.

| Radandam explică (pentru Sonia822):

Profesor de istorie, arheolog, muzeolog, muzeograf, scriitor, curator, critic de arta, archivist etc. Sunt multe de făcut cu istoria. Ce facultăți sunt bune dar nu necesita mult efort? Sau sa fie bune, fără faza cu efortul, ce știi? Am terminat pe filo.