| shtephie a întrebat:

Ce parere aveti despre filmul " Destul" de pe Protv cu Jennifer Lopez? Pentru mine a avut un impact major, deoarece a reflectat violenta barbatilor asupra femeilor ceea ce se intampla frecvent in lumea asta si mai ales in Romania, noi neavand legi care sa apere femeia si copilul. Protagonista a dovedid o tarie de caracter. Voi cum comentati filmul si morala acestuia?

Răspuns Câştigător
| DdDiX a răspuns:

Am vazut si eu filmul aseara pentru a doua oara. Am ramas uimita cand am vazut la inceput cat de mult o "iubea" pe Slim. Pe urma si-a aratata adevarata fata.
Sincer aceasta este realitatea; asa se intampla peste tot. Dar cel putin in alte tari au legi care protejeaza femeile si copii.
Totusi eu nu inteleg o chestie: de ce atunci cand isi da seama ca sotul o inseala, de ce mai sta langa el? Bun. Inteleg ii este frica de el, ii este teama pentru copil, dar totusi... nu poate trai asa.
Acest film a reflectat in ultima parte vointa femeii de a dori sa fie mai puternica decat barbatul. Sa il domine!

1 răspuns:
| shtephie explică:

Sunt perfect de acord cu ceea ce ai spus!