| MihaiJdsk a întrebat:

Salut,sunt în clasa a 8-a si cred ca voi lua la Examene media de 8, 90-9.10, întrebarea este că dacă am șanse să plec la Grigore Moisil Iași pe mate info ultima medie de anul trecut fiind de 9.25.Anul acesta simulările au fost destul de grele așa ca cred ca voi avea șanse, voi ce ziceți?(daca sunt licee mate info mai ok decât Grigore Moisil spuneți mi vă rog)

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Simularile sunt in general usoare, comparate cu examenele in sine, deoarece sunt facute pentru a exersa un proces de pregatire pentru examen.
Succes la examene!

| LisaJulie a răspuns:

Eu cred ca va scadea anul asta! Merita sa incerci

| MihaiJdsk explică (pentru LisaJulie):

Crezi că am șanse? Chiar vreau sa plec la acest liceu fiindcă din câte am înțeles e cel mai serios pe bază de informatică, daca greșesc atunci poți să-mi spui licee mai bune decât acesta? îți voi da funda big grin

| LisaJulie a răspuns (pentru MihaiJdsk):

Cel mai bun liceu din Iasi pe mate-info este Colegiul National Costache Negruzzi unde s-a intrat cu media 9.61! Este o medie foarte mare dar chiar este un liceu bun! Unii spun ca e cel mai bun din Moldova!