| Mdll966 a întrebat:

Ce parere aveti despre meseria de stewardesa? Ce facultate trebuie sa urmezi? Din cate am inteles Facultatea de Litere.E o meserie frumoasa? mult mai multe pareri, va rog.Multumesc!

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Ce legatura are facultatea de litere cu meseria de stewardesa? Doar nu o sa le vorbesti calatorilor despre operele literale din nu stiu care curent :))
Trebuie sa faci Şcoala Superioară de Aviaţie Civilă din Bucuresti. Admiterea se da din limba engleza si geografia romaniei si europei. Trebuie sa ai 18 ani impliniti si diploma de bac, deci nu se cere niciun fel de facultate!
Mai multe detalii aici www.aviationacademy.ro.

| gRasuPCH a răspuns:

Facultatea de litere, limbi straine, drept... de fapt poti face orice de facultate atata timp cat cunosti mai multe limbi straine. ast fundita

| CristinaVrajitoarea a răspuns:

Meseria aceasta nu e rea de loc dar nu stiuce facultate e nevoie.