| HoneyR a întrebat:

Ce parere aveti despre negrii?:::X cel mai bun raspuns primeste funtia

Răspuns Câştigător
| DeeGirl a răspuns:

Pai
negrii sunt foarte tari si frumosi si o au foarte marebig grin
si.De obicei cele mai tari melodii sunt cantate de ei. Cele mai tari filme la felbig grin...Deci nu inteleg discriminareabig grin
Eu ii iubescbig grin fundabatting eyelashes?

13 răspunsuri:
| Zoet a răspuns:

Buna!
Pai... Sa stii ca nu am o parere rea. De ce as avea? Ca au o alta culoare? Nuu. Stiu, ca demult, albii le erau superiori negrilor. Adica in autobuz albii stateau in fata, iar negrii daca mai aveau loc, stateau in spate. Pana cand, Rosa Parks, de culoare neagra, bineinteles, a intervenit in aceasta cauza spunandu-le ca nu este corect.
Adica Mie mi se pare ca nu trebuie sa-i invinovatim pe ei, deoarece nu au facut nimic ca sa nu-i suportam.

Unii ii discrimineaza. Dar nu inteleg cevathinking Si unii fotbalistii sunt de rasa neagra, pe ei de ce nu ii discrimineaza nimeni? Ce au facut ceilalti asemnea lor?

Mda... Tot de pe la scoala stiu ca si cu, culoarea ochilor era aceeasi problema. Cei albastri erau superiori celor caprui si tot asa.
Aceste probelme erau in America... Dar eu cred ca mai exista si azi, chiar in toata lumea.

Vreau sa zic ca si Martin Luther King a fost tot un american de culoare neagra. El a fost impotriva celor albi care se credeau mai presus. Si i s`a alaturat Rosei Parks( de care ti-am zis mai sus).

Cam aceasta este parerea mea despre negri. N ii discriminati, pentru ca nu aveti de ce.
Pe curand,wave

| Static a răspuns:

Pai avnd in vedere ca vorbesc alta limba si au o alta culoare nu este nimic rau in asta. Pana la urma nu conteaza culoare ci caracterul. Ce, daca ai u prieten rrom trebuie sa-i spui Tu esti rrom si nu vorbesc cu tine?! Nu, exista si rromi omenosi. Asa sunt si negri. Care au si ei diferite comportamente. :p

| kiky278 a răspuns:

Parere...hmm.Sunt niste oameni ca toti ceilalti. E pacat deoarece sunt jigniti sau exclusi de ceilalti oameni.Nu mi se pare prea corect!

| elasexygagica a răspuns:

Sunt foarte dotati in pantaloni love struck

| Stefania3001 a răspuns:

Buna! Nu am nimic nu negrii, sunt oameni ca si noi care isi castiga painea cinstit si in plus se spune ca Dumnezeu ar fi negru(bine D-zeu e un duh)
Oricum am un oarecare respect pentru negrii
Fundabig grin?

| Andruta a răspuns:

My brothers.
spun decat : 2pac; Lil Wayne; Bruno Mars; Chris Brown; Rihanna. si mai sunt. Au muzica si dansul in sange.
+ mai bine negru decat spalaciti ca noi happy

| Allyţu a răspuns:

Hi!
sunt si ei oameni.trb tratati ca orkare om nu trebuie sai despretuim happy

| MenCool a răspuns:

Negri sunt oameni ca noi ceilalti nu ar trebui sa ii respingem doaar pentru culoarea pieli...

| BigV a răspuns:

Sunt oameni, fel de fel de oameni! Nu putem judeca pe cineva dupa ce culoare are pielea lui!

| DeeGirl a răspuns:

Lilstar
Esti my soul sisterbig grin

| lilstar a răspuns:

Ii iubesc:X
Nu se compara cu nimic, in primul rand au culoare aia ciocolatie:X au pielea asa fina... ochii aia negrii frumosi si in al 2-lea rand...comportamentul, din cei care i-am cunoscut eu si sunt sigura can aproape toti sunt foarte diferiti de albi, stiu cum sa se poarte cu o fata, e altceva, nu ca as discrimina albii, doamne fereste si eu sunt alba nu am nimic cu rasa mea, dar nu as da un negru pentru un alb, gen once u go black u never go back, stiu ca niciodata nu o sa mai fiu cu vreun albbig grin
Si stiu ca poate majoritatea sunteti putin speriate de idea de a va intalnii cu un negru dar sa stiti ca poate o sa fie cea mai buna decizie luata vreodatabig grin
good luck girls big grin
Btw dc se mai spune ...sunt si eu oamenii nu? adica e vreo indoiala sau ce? stiu ca intre albi si negrii e o diferenta majora asta e ceva cert dar tot rasist suna sa spui : sunt si ei oameni, nu?
Va recomand barbatii de culoarebig grin

| Trixye a răspuns:

Wu una nu am nimic cu ei.Pt ca pana la urma si ei sunt oameni.Nu sunt animale... Funda?

| misspapusikfrumusik a răspuns:

Pana la urma sunt si ei oameni nu? Adica nu vad ceva rau sau nu cred ca au ceva diferit de noi(albii). Tot un cap, doua maini si doua picioare au si ei. Eu cred ca sunt normali si sincera sa fiu sunt chiar draguti mai ales cand sunt bebelusi...big grin