| vmalex21 a întrebat:

Ce parere aveti despre o relatie cu cineva dintr-un alt stat european? Credeti ca se poate depasi usor bariera lingvistica si culturala? Eu spre exemplu sunt dezamagit de felul de a fi, comportamentul si viziunea a 75% dintre fetele romance(cunoscute de catre mine).Cu ocazia unor iesiri din tara am avut ocazia sa cunosc fete poloneze,rusoaice,nemtoaice,englezoaice,spaniole si italience si mie cel putin imi pareau diferite de romance prin viziunea,atitudinea si felul lor de a fi, ba chiar si prin stil un pic.In tara noastra parca materialismul a ajuns sa domine oamenii, cunosc cateva fete din anturajul meu care pretind studii inalte din partea unor posibili parteneri dar daca si lor li se pretinde ceva sunt deranjate(nu va ganditi la lucruri obscene). Astept parerile voastre.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Man daca te vezi cu ea real e ok, daca ai o relatie imaginara cu una e pierdere de timp, iluzi, dezamagiri

| vocea a răspuns:

Intr-o relatie conteaza intelegerea si multe alte lucruri, religia e mai putin importanta, si in ce crede unul sau altul. Iti dorsc mult succes daca vrei o relatie cu cineva de departe, si s-ar putea sa functioneze din cate vad ai cunoscut ceva fete.

| BlackRose03 a răspuns:

Intr-o relatie conteaza iubirea, incredrea, respectul pe care si-l poarta ambii parteneri si etc.Nivelul de educatie, cultura, tara de origine sau religia nu sunt asa importante in iubire ci doar intr-o relatie de fatada.