| ZambescSiGata a întrebat:

Ce parere aveti despre oamenii care se cred superiori? Cel mai bun raspuns primeste fundita:X

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

In primul rand nu raspund pentru fundita. In al doilea rand, nimeni nu este superior nimanui, deoarece toti suntem oameni si suntem egali.
Ca se cred ei, asta e, macar unii daca ar avea cu ce, dar sunt vai de capul lor. Sunt oameni care trebuie lasati in lumea lor, niciodata nu vor avea prieteni sau pe cienva aproape de sufletul lor. La un moment dat, vor ramane singuri deoarece sunt cu nasul pe sus, si cred ca li se cuvine mai mult decat trebuie sau decat sunt ei in stare. Asta e, este doar o impresie a lor, ce nu ii ajuta cu absolut nimic.
Numai bine!

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Te crezi mai bun/E dreptul tau/Dar nu se imparte lumea doar in bun si rau/Nu-i totul alb sau negru mereu, e si gri/As vrea la fel sa poti privihee hee

| Bacemi a răspuns:

Regret pentru ca multi din oamenii acestia au anumite abilitati dar in timp ce exceleaza intr-un anumit domeniu uita sa mai fie si oameni. Devin infumurati. E pacat pentru ca ai vrea sa vorbesti cu o astfel de persoana pentru a o ajuta dar nu accepta niciun ajutor.

| Zâmbărici a răspuns:

Oameni ratati daca vrei un sinonimwinking

| oanamaria a răspuns:

Prostia şi îngâmfarea sunt două surori care foarte rar se despart.

| minu a răspuns:

Ehem, cei care se cred superiori si tin sa reaminteasca tuturor ca sunt, trebuie ignorati sau chiar batjocoriti big grin Da-le apa la moara, sa vezi ce perle mai scot, e mereu amuzanta chestia. Iar cei care sunt cu adevarati superiori nu o vor arata sau ma rog nu vor scoate in evidenta acest lucru, tu singura iti dai seama daca sunt sau nu... Daca tie iti fac o astfel de parere fara sa o faca intentionat atunci inseamna ca intr-adevar, sunt superiori dintr-un anumit punct de vedere. O zi buna si sper ca ti-am fost de folos big grin!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca chiar sunt superiori, sunt de parere ca au dreptate sa se considere astfel, iar atata timp cat comportamentul lor nu devine dezagreabil, e ok.Persoanele care se cred superioare dar nu sunt, mi se par de-a dreptul penibile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parte din ei chiar sunt.