| casandra2222 a întrebat:

Ce parere aveti despre oamenii care sufera de autism?

Răspuns Câştigător
| Mentosanaaa a răspuns:

Sunt oameni la fel ca si noi. Si desi au "propria lor lume" sunt socotiti ca fiind niste persoane extraordinar de inteligente, dar incapabile de a arata asta.

10 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Ce parere poti avea despre niste oameni bolnavi? Nu e ca si cum ai intreba "Ce parere aveti despre oamenii prosti/egoisti/mincinosi etc?"Sunt oameni, la fel ca toti ceilalti, care insa sufera de o boala destul de urata.

| Graphee a răspuns:

- Sunt oameni la fel ca noi, doar că au o problemă. Trebuie să îi înţelegem.

O zi frumoasă.

| AndreeaRox a răspuns:

Autismul este o tulburare a creierului care interfera adesea cu abilitatea de a comunica si de a relationa cu cei din jur.
Potrivit unor studii, se pare ca aceasta boala mai des intalnita decat cancerul, diabetul, SIDA sau sindromul Down. Si din nefericire... desi este o boala asta de raspandita, copiii romani care sufera de autism, se pot trata doar in patru orase din tara.
PS: [ http://invingemautismul.ro/ ] -> este de apreciat :)

| W3R4 a răspuns:

O boala mult prea cruda, mai ales daca e suferita de un copil... sad

| Schwarzz a răspuns:

Îmi e milă de ei. Săracii...sad

PS: Pentru răspunsul ăsta aşmerita o fundă...whistling

| PotcaPădurii a răspuns (pentru Schwarzz):

Pentru cersitul de funde ai merita un "Eronat"...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Schwarzz):

Părerea ta.

Răspuns utilizator avertizat
| nevermind3322 a răspuns:

Chiar mi-e mila de ei. sad

| xxxxxzzzzz a răspuns:

Eu nu fac "discriminari" nu sunt cu nimic diferiti de restul persoanelor...>)