| 1234dany5 a întrebat:

Ce parere aveti despre purtatul uniformelor in scoli? la noi la scoala e obligatoriu sa purtam iar atunci cand nu avem vestele la noi si ne vede directoarea sau dirigintele ne trimite acasa dupa ele...Mie mi se par frumoase vestele pe care le avem... deci voi ce credeti sunt necesare?

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Sunt necesare.Iti da sentimentul ca apartii unei institutii, iti formeaza obisnuita de a purta o tinuta specifica ce poate ajuta mai tarziu la purtatul uniformelor necesare in diverse profesii.Partea negativa incepe cand profesii sunt prea stricti cu acest subiect sau cand uniformele sunt inestetice, colori nepotrivite si materiale de proasta calitate, lucrate necorespunzator.

8 răspunsuri:
| William a răspuns:

Mai, daca zici ca te trimite acasa dupa uniforma poti sa o ascunzi in ghiozdan sau altundeva cand ai lucrare la ceva sau cand te asculta. Te trimite acasa dupa ea si ai scapat.

| 1234dany5 explică (pentru William):

laughing nu l-a asta m-am referit laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai prefera sa vezi toti tiganii in tricouri roz?

| William a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt rasist dar as prefera sa nu vad tiganii deloc.

| Morphines a răspuns:

Nu, este democrație. Dacă elevii votează în una nimitate atunci se pot implementa, dar nu să fie purtate cu forța, că nu suntem comuniști, deși unii nu vor să înțeleagă asta. În caz că nu se poartă uniforme, trebuie păstrată o ținută decentă pentru școală.

| Cipri99 a răspuns:

NU sunt de acord pentru ce sunt bune? sa nu intre altii in scoala? la mine sunt paznici cartele din astea de intrare veste n-am vesta din a4a am terminat a8a si tot intru si poate intra si cineva strain ia o vesta de la un prt si o cartela si gata nu prea le gasesc rostul la noi doar vesta este 80lei.si se rup foarte foarte usor.

| Inecspicable a răspuns:

Sunt necesare, bineinteles.Mna,nu sunt tocmai placute, dar trebuie.Pentru ca poate unii copii nu au bani sa-si cumpere haine, sa vina imbracati altfel zi de zi.De asta s-au impus uniformele.Ca acesti copii sa nu se simta..marginalizati.

| 1234dany5 explică (pentru Inecspicable):

Bine zis! dar inca nu-ti dau funda mai vreau raspunsuri tongue!