| CrisuAde a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile la distanta? Am o relatie de aproape un an, si acum sunt in germania la liceu, vin in romania doar in vacanta de craciun si cea de vara, credeti ca merita sa continui asa...pls un raspuns, FUNDAbatting eyelashes

3 răspunsuri:
| Dean1996 a răspuns:

Am mai raspuns de o mie de ori la intrebarea asta.Cred ca este posibil orice,cu o persoana la distanta,dar trebuie sa fiti foarte apropiati unul de altul,sa simti ca are "acel ceva", altcumva, e cam greu.Fratele meu s-a casatorit cu o femeie care a cunoscut-o pe internet,deci imagineaza-ti ca eu cred in relatile la distanta,dar trebuie sa existe: incredere[pe primul loc, altfel nu faceti nimic]simpatie si respectivul/respectiva sa fie intelegator/intelegatoare, restul vine de la sine.

| BaiatulAnonim a răspuns:

Am incercat si eu o relatie la distanta ( eu suceava, ea targoviste) si dupa jumate de an a inceput sa scartie, ea s-a racit, s-a distantat de mine si acum ma ignora total...nu mai spun de depresii si toate cele...cauta pe cineva mai aproape de orasul in care inveti, ai avea mai mari sanse

| MinoreBay a răspuns:

Eu chiar cred in relatiile la distanta doar daca e pers potrivita dar trebuie sa existe incredere deoarece fiind la distanta nu poti stii daca te inseala. oricum daca exista incredere, iubire si intelegere nu e nici o problema mai ales ca vei stii ca el nu e atras de fizic ci de sufletbig grinbig grinmult succes