| LaviniaLavinitutza a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile la distanta?
Merita?
Prietenul meu sta in Irlanda si vine in Romania doar vara si in vacantele de iarna.
Vreau sa aud si opinile voastre.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, insa daca relatia voastra va fi stabila, presupun ca nu veti sta la distanta. Ori tu vei merge acolo, ori el se va stabili acum. In fine, trebuie sa fii constienta ca e greu sa intreti o relatie la distanta. Gandeste-te bine!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pierdere de timp.Nu va dura la nesfarsit aceasta relatie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Va pierdeti timpul daca nu exista un plan de a ajunge fizic impreuna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice este posibil, însă e nevoie de multă răbdare, sentimente sincere, încredere, comunicare, respect! Evident, aceste aspecte trebuie să fie bifate în orice relaţie (la distanţă ori ba), însă în cazul vostru e nevoie de muuuult mai multă comunicare şi încredere.
Depinde doar de voi! Sunteţi singurii care puteti face ca relaţia să dureze şi să vă simţiţi bine împreună!
În fond, nu va sta la infinit în Irlanda, corect?

| LaviniaLavinitutza explică (pentru anonim_4396):

Acolo s-a nascut, de loc e de acolo.S-ar putea sa stea " la infinit" laughing El doar in vacante vine la bunici pe aici...

| anonim_4396 a răspuns (pentru LaviniaLavinitutza):

Da, insa daca relatia voastra va fi stabila, presupun ca nu veti sta la distanta. Ori tu vei merge acolo, ori el se va stabili acum. In fine, trebuie sa fii constienta ca e greu sa intreti o relatie la distanta. Gandeste-te bine!

| sighi a răspuns:

Nu ti le recomand,il vezi foarte rar,nu puteti avea viata intima, nu va puteti plange unul pe umarul celuilalt.Pur si simplu, iti recomand sa iti gasesti unul de la noi, dar daca vrei poti tine una la distanta, dar nu recomand.