| babygyrl a întrebat:

Ce parere aveti despre romanul Anna Karenina de Lev Tolstoi? Eu mai am cateva pagini din el, Vreau sa aflu ce spun si altii despre el.Cat mai multe raspunsuri...

Răspuns Câştigător
| stresu a răspuns:

E bun, chiar m-a tinut interesata. Ofera o imagine buna despre psihologia feminina, dar mai ales despre cum era lumea si societatea in acea perioada. Cred ca fresca sociala e probabil cel mai bun element -ce e drept in rest mi-a fost greu sa ma atasez de vreounul din personaje sau sa ma regasesc in ele.
Merita cititta pentru efortul intelectual si imaginea istorica, si nici povestea nu e rea.

2 răspunsuri:
| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Și eu l-am citit și mi-a plăcut foarte mult, din el poți desprinde multe învățături despre viață. Este un roman foarte bun și îl recomand cu căldură celor care nu l-au citit încă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit si eu romanul, din pacate nu m-a fascinat pe masura laudelor care le-a primit...singurul personaj care mi-a placut a fost Konstantin Dmitrici Levin, eu consider ca este singurul care nu da gres in viata, iar principiile lui vizeaza ideea de a face bine, nu numai lui, cat si semenilor lui. Este singurul personaj care nu a fost contaninat de moravurile bogatasilor si nici nu a fost distrus de gelozie precum Anna Karenina.