| Kitty a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva, va rog frumos, ce se intampla in romanul "Anna Karenina" de Lev Tolstoi?

Răspuns Câştigător
| Dmonik a răspuns:

Da, romanul urmareste, ca personaje centrale, pe Voronin si pe Karenina, iar ca fir narativ, dragostea dintre cei doi. Iubirea lor nu e deloc una comoda, ea este casatorita, iar el, liber, tanar si tumultos. Ea isi risca imaginea, casnicia si viata pentru a se dedica acestei iubiri. Nu vreau sa continuu, vei citi.
Pe fondul acestei povesti de iubire, scriitorul creioneaza societatea rusa a secolului al XIX-lea, sunt pasaje descriptive puternic parfumate, discutii politice intense, citeste, iti va placea!

3 răspunsuri:
| Dmonik a răspuns:

De ce nu il citesti, e una dintre lecturile obligatorii pentru o baza solida?

| Kitty explică:

Il citesc, azi l-am inceput, dar vreau macar sa am idee de ce se intampla mai departe. Deci, imi poate spune si mie cineva?

| Draghicieladenisa a răspuns:

Oho...iti dai seama cat e de greu sa povestesc aici un roman care are peste 1000 pagini?tongue Daca imi spui exact ce vrei sa aflii te ajut, dar merita! citit. Eu pot sa zic ca... l-am mancatlaughing in 4 zile l-am terminathappy