| Marius22222222222 a întrebat:

Ce parere aveti despre rugaciune?

3 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Am citit intr-o carte ca rugaciunea e felul de a spera al celor carora le este frica sa spere singuri.

| IgnatVictor a răspuns:

Bună!
Eu am crescut într-o familie religioasă, însă nu sunt chiar așa de legat de religie. Adică nu mă obligă nimeni să merg la biserică sau să mă uit pe Trinitas atunci când mă uit la televizor. Însă, înainte de culcare, prefer să rostesc rugăciunea Tatăl nostru. Părinții mei, asemenea bunicilor, o făceau și ei înainte. Acum rolurile s-au inversat. Mă rog eu seara, iar ei nu.
Sună ciudat, dar nu pot să îți spun de ce fac asta. Poate că îmi place, poate că mă ajută să mă simt mai bine sau poate că amândouă variantele sunt corecte, dar așa m-am obișnuit și nu cred că am să las vreodată rugăciunea de seară.
Nu sunt un fanatic al religiei, însă creștin tot sunt și, măcar o dată pe zi, tot trebuie să arăt lucrul ăsta în fața lui Dumnezeu.
Gata, nu vreau să te mai plictisesc cu amănunte. Sper că ți-am răspuns la întrebare.
Numai bine!

| kb9 a răspuns:

O poezie scrisa de ceva preoti pedofili. Serios, oamenii chiar cred ca Dumnezeu nu e doar o poveste de adormit pruncii?