| Andreeagen a întrebat:

Ce parere aveti despre stersul geamuriilor cu ziaru?

Răspuns Câştigător
| machupicchu a răspuns:

Stersul geamurilor cu hartie de ziar are avantajul ca, inainte de a le sterge nu trebuie spala-te si limpezite, deoarece absoarbe apa si praful, fumul, etc. depuse pe sticla, precum si faptul ca operatiunea dureaza mult mai putin.
Stergerea cu o bucata de panza necesita timp mai mult si o curatenie prealabila a sticlei.
Stergatorul cu lama de cauciuc coboara apa impreuna cu impuritatile, pe cercevelele ferestrelor, pe tocul acestora, chiar daca necesita timpul cel mai redus de efectuare.
Prefer hartia de ziar, pentru ca nu-mi trebuie decat apa cu detergent si pentru ca se arunca dupa folosire... am destule aparate si ustensile de depozitat si nu mai imi trebuie si un stergator de geamuri.
Succes.

20 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Foarte utila.
Fara dar si poate.

Psihoyounger

| Psihoyounger a răspuns:

Andrutza are dreptate.

| Antrax a răspuns:

Inca n-am incercat laughing

mira
| mira a răspuns:

Se practica.Romancele sunt ingenioase.Cu hartia revistelor lucioase se sterg si mai bine.

| SweetCandy a răspuns:

E de moda veche insa are eficacitate naxima deci...pro geamuri sterse cu ziarulhappy

| Leea1234 a răspuns:

Candva, era o metoda eficienta!
acum avem de unde alege... dar nu toate dau rezultatul rezultatul ziarului!

| albastrel a răspuns:

Si eu tot asa le sterg! cu ziaruwinking

| ellene a răspuns:

Cel mai bine se sterg cu ziarul happy

| Mina a răspuns:

Chiar este eficient.Nici nu stiam ca se folosesc ziarele la asta, pana cand am lucrat intr-un bar unde stergeau geamurile cu ziare si cu spirt.Chiar nu ramanea nici o urma.Eu nu folosesc metoda, dar e chiar ok.

| Paula a răspuns:

Eu folosesc prosoape de bucatarie happy. am sa incerc si cu ziarul thinking

| dulcika a răspuns:

Nik na-m auzit de asa ceva... e prima datarolling on the floor... dar crec ca se sterge mai bine decat cu carpa.

| ancalazar a răspuns:

Cea mai veche si mai buna metoda...

| annda a răspuns:

E foarte ok eu tot ziare folosesc. Nu le-as lasa pentru altceva. big grin

| Elena97M a răspuns:

N-am mai auzit de chestia asta...

| antonelk a răspuns:

Se sterg binebatting eyelashes pentru ca, cu carpa iti raman scamebatting eyelashes

| Ciprian271 a răspuns:

Eu chiar sterg de cand eram mic cu bunica ziare si cand am invatat sa citesc am citit ziarul stergand cu partea pe care o citisem. Odata chiar eu eram atent la vreme iar dupa trei se cunde i-am spus bunicii sa dea pagina.

| madie a răspuns:

De curand am aflat si eu de metoda asta, si initial am crezut ca isi bate mama joc de mine.Cica totul se datoreaza de fapt plumbului din tus. Tusul absoarbe mizeria si lasa geamul curat ca lacrima in doi timpi si trei miscari.

| kathessa a răspuns:

In primul rind, tine minte: geamurile nu se strg cind e foarte soare afara, ci cind e putin innorat, ca sa le poti sterge bine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i mai la-ndemana cu o bucata de material uscat si curat? Un pic de Rivex...si gata. N-am incercat cu ziare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se sterg destul de bine
Ma rog... ft bine laughing
xoxo
by zui