| AlxGoliatH a întrebat:

Ce parere aveti despre telefoanele second hand,As vrea sa stiu de la cei ca si-au cumparat vreun telefon de la second,daca au intampinat probleme, adica vanzatorul spunea ca telefonul este functional fara nici o problema insa avea.Eu as vrea sa imi iau un LG l5 la 500 lei.Ce credeti sa imi cumpar sau nu?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa te feresti de asa ceva. Poti primi o caramida in loc de telefon.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Da, cumpara-l. Are un pret acceptabil. Eu mi-am cumparat second, si de la un prieten de incredere. Depinde de om,daca nu il cunosti dar il vezi de incredere,cumpara-l. Totusi, i-as spune sa ma lase sa il probez fata in fata sa vad daca functioneaza,si probezi camera, internet, a suna, absolut tot. Succes si daca il cumperi, folosestel sanatos/sanatoasa.

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

In general iti iei teapa cand le iei second hand, mai ales ca nici garantie nu primesti.Iti recomand sa il iei din magazin caci rareori functioneaza bine telefoanele second.