| RoxyRoxana99 a întrebat:

Ce parere aveti despre Universitatea de medicină din Constanta? E o facultate buna?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Parerea mea NU este una tocmai buna. happy

| RoxyRoxana99 explică (pentru corbulalbrosu):

Detaliaza, te rog!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru RoxyRoxana99):

In aceasta tara exista cateva facultati considerate ca "produc" specialisti adevarati in domeniile respective si nu doar niste pseudospecialisti cu diplome fara valoare, asa cum devin cei care termina acele institutii denumite pompos "facultati", dar care de fapt produc doar profituri unora si.....nimic altora. Universitatile de Medicina din Bucuresti, Cluj-Napoca si Iasi sunt cele mai bune optiuni pentru cei care isi doresc sa studieze medicina, medicina dentara sau farmacia. Aceste trei centre universitare au obtinut cel mai inalt calificativ (A) de la Ministerul Educatiei (MECTS) pentru calitatea studiilor pe care le organizeaza. Calificativul celorlalte facultati de profil in cel mai bun caz este....indoielnica. big grin