| denyssa_3175 a întrebat:

Ce parere aveti despre violenta in scoala? :d. Intre elevi! straight facestraight face

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Numai animalele se bat.Mereu exista cai de a evita conflictele cu altii si primul lucru pe care trebuie sa il stii e sa stai in banca. Ce daca te striga tocilar? Tocilarul isi va gasi drumul in viata pentru ca deja e antrenat sa suporte greul. Ce daca esti provocat verbal? Treci peste.Considera-l fara viitor pe tipul respectiv in gand si pleaca. Daca insa esti agresat fizic, apeleaza nu la prieteni ci direct la Politie

| AnnaMariaaa a răspuns:

Nu sunt de acord, nu inteleg de ce nu se pot optine de la batai, oricum cei 7 ani de acasa spun multe.

| Gabriella_1938 a răspuns:

Mi se pare o prostie. Adica daca cineva spune ceva nepotrivit gata se lasa cu bataie si dupa aia cel care bate e boss si il stie toata scoala iar cel care e batut e luat de fraier si la misto.

| justme_2041 a răspuns:

La mine in scoala, aproape in fiecare zi! Nu mint:-|! Eu as vrea sa inceteze aceasta violenta, maine poimaine vezi ca se bat si profesori:-|! Sanatate si multa bafta! Ai grija. pupici:*:*