| uningermik a întrebat:

Ce parere avezi despre hotararea loata de Madalina Manole?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Imi pare nespus de rau! Se spune ca unii i-si iau propria viata, cand raman fara prieteni, cand se simt singuri, parasiti. Sincer nu cred, ca Madalina Manole nu avea prieteni, cu care sa vorbeasca, carora sa se destainuie. Avea extrem de multe persoane dragi, apropiate, care o iubeau, o adorau, si cu siguranta pe cateva dintre ele le putea sa considere prieteni adevarati. Cred ca problema a fost una mult mai adanca, complicata, complexa. A fost o depresie veche si agravat provocata de mai multe lucruri. Cred ca se stransesera prea multe de-a lungul anilor si a cedat psihic, n-a mai vrut sa traiasca. In general artistii gandesc diferit fata de oamenii obisnuiti. Are o piesa foarte frumoasa, in care canta ceva de genul: "mi-ar placea sa fiu o floare, asa n-as mai avea amintiri". Amintirile sunt foarte importante pentru noi, insa de multe ori tocmai ele devin inamicul nostru numarul unu! Nu ne lasa sa dormim, sa respiram linistiti, sa ne traim viata in prezent cu zambetul pe buze... Cred ca acesta a fost si cazul Madalinei. Plus, ii era frica de batranete: fizica si cea de artist. Probabil se simtea depasita, nefericita, infranta, neinteleasa.
O apreciez foarte mult! Ne-a daruit multe melodii frumoase, pacat ca n-a mai rezistat presiunii, insa nu vreau s-o judec...
Sa se odihneasca in pace! Sa speram ca acum ii e mai bine! Desi mare pacat de familia ei. Nici nu vreau sa-mi imaginez prin ce trec acei oameni, si prin cate greutati va fi nevoit sa treaca fiul ei, o sa-i fie greu fara mama, si culmea - nici macar amintirile despre mama nu i-au ramas, este prea mic ca s-o tina minte. Trist...

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@uningermik, ma bucur, ca parerile noastre coincid. Mersi pentru apreciere!

| anad a răspuns:

De morti numai de bine! A provocat insa atata durere celor dragi si si-a facut mare pacat ca a adus pe lume acest copil stiind ca are asa probleme!

| BellsC a răspuns:

Imi pare ft raw pentru ea.Era ft frum si e pacat de eastraight face
mai ales de copilul sau si de famsad
Nu o sa inteleg dc a luat hotararea astasad

| pitikaaaa a răspuns:

Una clar proasta...straight face fiindca ea si-a dorit un copil si acum ca Dumnezeu i-a dat unu ea si-a luat viata.straight face Trist si din pacate adevarat, deoarece ea era iubita si admirata pentru ceea ce facea, avea idolii si nu le-a dat un exemplu bunsad. Acum eu nu o judec fiindca nu sunt nici preot si nici Dumnezeu.

Acum nu pot sa zic decat Dumnezeu sa o Odihneasca. Poate s-a dus intr-un loc mai bun decat lumea de azi

| NinaY a răspuns:

Ca e o porcarie! Ma bucur ca nu am facut aceeasi prostie ca ea cand aveam ganduri de genu'...

| NuAmHabar a răspuns:

Nu cred ca ar fi trebuit sa se sinucida! Ori ce fel de problema ar fi avut! Cu asta nu se rezolva nimica! Mai ales ca avea un copil de un an care nu o va cunocte pe mama lui decat din poze!

| ^__^S.y.m.o.^__^ a răspuns:

Nimeni nu ar trebui sa ia o asemenea hotarare nesabuita...Eu nu am uzit prea multe despre ea, dar oricum am inteles ca a fost o mare artista si imi pare chiar rau pentru ea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, e prima data cand aud de ea deci prefer sa nu o judec, ce pot spune este doar ca mi se pare o prostie!
Si uraaa! Inca un "bun" exemplu pentru copii si chiar adulti, in loc sa avem persoane tari, rezistente, ambitioase noi ce avem? Lasi!