| marius297 a întrebat:

Ce performante pot fi atinse cu un router wireless, ma refer la viteza de download, upload. Conteaza unde lacuiesti(in cazul meu la 10 km de Buucurest), conteaza unde il amplasezi(mai aproape/departe de fereastra)? Multumesc anticipat!(O ultima intrebare, daca as cumpara un router wireless ar putea inlocui internetul prin modem de la Vodafone, nu vreau sa risc) MULTUMESC (Raspundeti cat mai detaliat, Ofer FUNDITA celuimai bun)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce pot sa spun cu routeru wireless. el nu face decat s trimita de la netu tau existent prin cablu net prin wireless fara fir.deci el merge numai daca il conectezi l o retea d net prin cablu bineinteles si emite prin mai multe iesiri tot prin cablu si bate wireless cam 50 m.pentru ce iti trebuie tie nu stiu, eu am vrut s iti explic ce face un router. sper sa te ajute