| schajuman1344 a întrebat:

Am net in casa de la Vodafone si la wireless am maxim 8mb/s viteza download si 16 upload. E normal asa ceva?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Viteza pe internet este ca lantul: taria /viteza este limitata de elementul cel mai slab.
Suna la deranjamente internet la Vodafone sa verifice, de ce ai viteza atat de mica.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| gabicoo a răspuns:

Ai încercat să resetezi routerul?

| Hyperion7 a răspuns:

Daca e wifi,nu e,dar mă gândesc că sunteți mai mulți pe conexiune,plus zona unde stați influențează semnalul, mai ales daca stați într-o casă cu pereții groși din beton, deci în acest caz ar cam fi, sa zic așa.
Ar fi bine sa vezi și ce viteze reale îți promit ei în contract, că de scheme de marketing e cam suprasaturată lumea
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru DracuIa):

Pai depinde, nu a menționat exact și ce fel de router utilizează
Eu am folosit o buna perioada hotspot-ul celor de la Vodafone (că cică cei de la Vodafone nu le zic router laughing ) și aveam viteze mult reduse fata de cablu (pe care l-am pus ulterior)
Și e oarecum normal, pentru că hotspot-ul depindea de semnalul de la antenele GSM, in timp ce cablul...in fine, ai înțeles ideea
De asta și zic

| THRUSTMASTER a răspuns:

Salut. Ce router ai? 8mb sau sau 8MB? 1MB = 8 mb. Ce abonament ai?