| cristinuca05 a întrebat:

Ce porecla mi s-ar potrivi si miehappy? ma numesc anka.si m-am cam saturat ca ma tot strige lumea asahappyce propuneti? mersi

Răspuns Câştigător
| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Anka e un nume ft frumos! Eu l'as purta cu mandrie daca m'ar chema asa!
@NNoname ea vrea porecla de la nume!
Ex : am numele : diana... porecla de la nume : didi, dydee, deeedee, dudy etc!
Sunt porecle si porecle venite de la nume.
Pe o colega o cheama Alexandra Bulboaca si porecla este aleee [de la prenume ]si bully [de la nume]!
Uite iti dau eu o porecla, dar nu legata de nume : bombonika [pentru ca acum este la moda sa ai porecle dulci gen : prajiturika, capsunika bla bla bla chatterbox ].
Sa o porti cu placere kiss.

22 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

ANDRUTZA, cand eram mai mic aveam un prieten pe care il cheama la fel ca pe tine, Pasere - Vali, pe numele mic. Oare esti ruda cu el? happy

| c0rn3l1uss a răspuns:

Ankputahappy

| Leea1234 a răspuns:

Porecla...nu ti-o alegi tu!
ti-o "dau"ceilalti prieteni...si nu numai prieteni!
mi-e imi spuneau "pasarica", uram sa mi se spuna asa...(numele de familie era "pasare")dar nah...ca daca era dupa mine...si il alegeam cum vrei sa faci tu acum...imi spuneam "frumoasa","scumpica",... dar deja nu mai era o porecla!
intelegi!?

| marsy a răspuns:

Any.
suna frumos

| MM a răspuns:

Are dreptate NNoname. Plus ca porecla nu trebuie sa aiba legatura neaparat cu numele. Poreclele se pun si in functie de caracteristicile fizice ( 'creata','piticu''), caracterul persoanei...

| Raiden a răspuns:

Invata te rog ce insemna porecla..nu va mai treziti asa in pus intrebari..va rog eu frumos.

| yuli10 a răspuns:

Eu aveam o prietena anca si isi scria numele 365k. (365 de la numarul de zile din AN).
dar porecla daca vrei sa ai o sa vina de la prietenitongue nu poti sa te duci la ei si sa le zici "strigati-ma asa: --- "

| Andraa a răspuns:

Ani, ana...ancuta e cel mai frumosbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ancutza e un nume frumos! am avut si eu o prietena ancutza de prin moldova de undeva si pe langa ca era foarte frumoasa si iubareata numele acesta mi-a placut extrem. Ancutza e un nume frumos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PORECLA NU SE ALEGE DE TINE! TI"O dau altii!
in urma unor gesturi sau a numelui
Doamne
!
intelegetzi o data!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum zice si ella
Se mai pune dupa caracteristici.
Nu incercati sa va alegetzi voi ce va place ca va asigur 100% ca doar 2-3 va vor striga asahappysi aia vor fi prietenii cei mai buni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma nu stiu ce porecla ti s-ar potrivi... ia id-ul meu ubita_mea_mikh si poate imi dai si mie o porecla la numele meu...pe mine ma cheama madalina si asa imi zic colegii dar as vrea sa-mi faca o porecla la celalalt nume al meu elena

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Porecla nu trebuie sa tio cauti tu trebuie sa tio puna altii! :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Catalin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EeeeeeeNam ceti face fhatoo
laughing asta ejtelaughingTie ti s-ar potrivi Ar fi supertongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EU cred Că porecla ta poate fi...Anciu...CE zici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fasole

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legea nr. 1

| anku a răspuns:

Nu creedc ca porecla se pune dupa nume si dupa fizic sau dupa comportament ...cum ar fi multe din pr mele au numele dupa felu cum se comporta... tembela ...creata...fitoasa...etc

| smileycamelia a răspuns:

Anka e un nume frumos.
pe mine ma cheama camelia si am borecle ca cameleon, came, cami, cc, smiley
tie ti sar potruvi porecla :anki sau stelutza

| smileycamelia a răspuns:

Ai un nume foarte frumoasa cum zice diana si eu am o prietena pe care o cheama andreea si are numele dede de la id-ul ei tie ti sar porivi buble sau printesa, ank

| alexinio a răspuns:

Banca