| ViVi a întrebat:

Ce porecla mi-as putea pune daca am numele Ana? Stiu cateva, dar nu sunt frumoase.

Răspuns Câştigător
| dy a răspuns:

De ce ai nevoie de porecla? Ai cel mai frumos nume din lume si care se pronunta in orice limba! De obicei poreclele ti le pun altii si de cele mai multe ori pornesc de la mici defecte ale noastre! Sau, poate te referi o apelativ de..."scena"? Ce adjective folosesc ai tai, prietenii, iubitul, cand vor sa te rasfete?

25 răspunsuri:
| inna a răspuns:

Ann, Ani, Anica, Anu, Anootza, Anna, Anny, Anik, Anootsa.

| JackieSue a răspuns:

Mie imi place Anne.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Cum am spus si Deei, porecla reliefeaza personalitatea ta, o caracteristica si nu vine neaparat de la nume.

| marsy a răspuns:

Anyta

| Shery a răspuns:

Anita iubita...asa ii ziceam eu celei mai bune pretene a meahee hee

| emima a răspuns:

Anita anishoara

| NuConteazăCine a răspuns:

Anne happy gen Anne-Marie

| AndreeaDeea56 a răspuns:

Sa sti ca e dragut rau numele tau.
hmm.
anne, ann.
sunt mai multe pentru numele tau dar si fara porecle, Ana suna super bine.nu sti cat mi-as dor numele tau, mai ales daca te-ar chema ca pe mine.laughing

| catutzza a răspuns:

Si eu am o prietena(cea mai buna) pe nume ana si ii spun anitza,anytyka,any,anutzi, si o mai cheama si maria ane mary, pitika mea.si multe altele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ana este un nume foarte frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un nume super si imi place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aniella

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bilibana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt frunze ce nu cad
Atunci cind vîntul bate,
Sunt prieteni ce nu se despart
Chiar dacă sunt departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine ma cheama ana. Imi place mollth numele asta si nu cred ca miar trebuie porecla.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am un raspuns adica prosta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poreclele ti le pune altcineva, vorba lu' dy. dar eu ce porecla pot sa imi pun daca am numele dragoshappy?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma cheama Ana si mi se spune Anita Anutza Aneta etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine ma cheama analaughing si sa stii ca e un nume tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine una. ma enerveaza. ca sunt multe fete cu numele asta. si la scoala unora le zice ana. si mie imi zice pe numele de familie... angry it realy get's on my nervs!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banana, blandiana, sanziana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine ma cheama ana si cateodata mi se spune anuta sau anni...nu stiu daca te ajuta

| Anee_1925 a răspuns:

Hmmm...si pe mine ma chema ana dar te-as spune ca nu trebuie sa ai vreo porecla.mie numi plac poreclele

| anaroxy a răspuns:

Ma cheama ana si pe mine si urasc numele tongue

| andry30stm a răspuns:

Bai fetito, tot Maya ti se potriveste laughing Te roaga Pokemonu` sa iti lasi porecla asta, ca tot esti un pitic mumos si te iubeste lumealove struck
P.S.: Cred ca realizezi cine ti-a lasat raspunsu` asta big grinlaughing