| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face ca sa ma inalt, am mers la endocrinolog dar a spus ca nu mai are ce sa mi faca, menționez ca am 158 la 16 ani(nu m-am mai inaltat de 2 ani.)
Tata are 175, mama are 170 si fratele meu 180.
Am practicat sport, gimnastica de la 5 ani pana la 11-12 cu întrerupere de 3 ani, un an baschet, am făcut sală(abdomene, flotari, alergat pe banda)
Nu vreau răspunsuri cu,, mergi la baschet, volei inot" Mulțumesc

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa cum a spus medicul. Hormonul de creștere încetează la o anumită vârstă, care depinde de fiecare individ, altfel am deveni uriași. Fără să exagerezi, hormon de creștere natural se mai găsește în cantități infime în lapte și produsele lactate. Altfel degeaba vrei răspunsuri imposibile, că nu este de unde. Vorba lui Isus, care dintre voi este în stare să adauge un cot ( 30 cm) la statura sa? Nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimic. Asta e. Gata.