| deimada a întrebat:

Buna,am 11 an si am 1m si 46cm...sunt cea mai mica din clasa. cum as putea sa ma inalt (dar fara vreun sport anum ca de ex: inot,volei,baschet. momentan nu pot) mama, sora mea si tata sunt destul de inalti...ai putea sa imi dati niste sfaturi cum as putea sa ma inalt macar 6 cm intr-o luna? va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| JustMeForever3 a răspuns:

Sari incontinuu si intinde-te.O sa vezi ca asa o sa cresti mai repede

| Tucică a răspuns:

Fara sport nu faci nimic.Sau daca nu preferi sportul, stai intins de o bara pana nu mai poti, si repeta lucrul asta de cateva ori.Fa asta in fiecare zi, si o sa te ajute.

| danyellarel a răspuns:

Esti destul de inalta, eu am 13 ani si am 140 si ca tine sunt cel mai mic din clasa.