Întrebare recomandată | deeabubu0409 a întrebat:

Ce pot face sa cresc in înălțime mai repede?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuiesc stimulati hormonii de crestere!
Poti manca ZILNIC foarte sanatos, cu multe fructe proapete, legume si carne (ca hormonii tai sa-si ia vitaminele si mineralele din hrana si sa ajute cresterea) si poti face un sport, care sa stimuleze hormonii de crestere: volei, baschet, rugby sau inot.

| ZokoZEW a răspuns (pentru Violleta2022):

Pfoa, mituriwinking, am 14 ani, fac sala, si ca-sa cresc, beau foarte multa apa, dorm la timp/mult.Nu iau vitamine, nu mananc legume si am 1.80.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ZokoZEW):

Ai crescut pentru ca tu ai mostenire genetica care ti-a permis cresterea si nu ai avut nevoie sa-ti stimulezi hormonii de crestere.
Apoi, apa nu te creste in inaltime, asta este doar un sfat pentru copilasii mici, cu care va pacalim cacand nu vreti sa beti apa.
lasa naibii sala ca nu te ajute la nimic la varsta asta.
Iar hrana, lipsa vitaminelor si mineralelor din legume duce in timp la carente masive, care iti vor afecta sanatatea.
Nu stiu unde-ti sunt parintii dar este clar ca nu te hranesc prea sanatos si asta va fi rau, cavei ajunge un tanar de 25-30 de ani cu probleme mari de sanatate.

| ZokoZEW a răspuns (pentru Violleta2022):

Sa nu ajute la varsta mea sala?, vrei sa vezi progresul?

| Violleta2022 a răspuns (pentru ZokoZEW):

Sala NU este recomandata copiilor si adolescentilor pana la 20 de ani fiindca le afecteaza cresterea si dezvoltarea.

Dupa 20 de ani poti merge zilnic la sala pana la 100 de ani, ca nu te retine nimeni si-i indicat chiar sa faci miscare.

| ZokoZEW a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce mostenire genetica bai, tatal meu e mic la inaltime, mama la fel, sunt 3 capuri cat ei

| Violleta2022 a răspuns (pentru ZokoZEW):

Esti sigur ca sunt parintii tai genetici?

| Violleta2022 a răspuns (pentru ZokoZEW):

Sa invatam sa conjuma corect in limba roamana:

1 cap - mai multe capete (nu exista pluralul "capuri" laughing

Hai ca la 14 anisori ai nevoie sa pui mana serios pe carte ca acum bate capacitatea la usa si ramai de caruta. sala aoricum nu dezvolta creierul ori tu aclo ai lacune mari.

sanatate multa si spor la invatat!

| ZokoZEW a răspuns (pentru Violleta2022):

Serios acum, informeaza-te, este doar un mit chestia cu cresterea, fac de 10 luni sala, cand am inceput am avut 1.74, Iar acum in momentul de fata am 1.80, si nu stii cum ma misc, pot sa fac multe flotari, tractiuni.Domnul meu de sport se mira ca pot face la varsta mea flotari batand din palme, si nu fac vreo 2, 3. Fac 20 batand din palme

| ZokoZEW a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu frate, sunt orfan rolling on the floor)))))))

| ZokoZEW a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu sunt tocilar Violeta rolling on the floor)))

| Violleta2022 a răspuns (pentru ZokoZEW):

Foarte serios vorbesc si eu, ca nu mai sunt demult copii, ba chiar am copii de 2 ori varsta ta, deci sunt destul de documentata.
Cresterea ta in inaltime NU se datoraeza salii, ci mostenirii genetice de la parintii tai biologici.
Daca esti atat de inalt ti-as recomanda un sport de performanta care ajuta la dezvoltarea armonioasa a corpului, dar nu sala! Ai timp de sala dupa 20 de ani... de ce atata graba sa-ti nenorocesti sanatatea cu sala?
Cu ce te avantajeaza?

| Violleta2022 a răspuns (pentru ZokoZEW):

Pai ar fi vremea sa devii tocilar, ca muschii nu-ti ajuta nimic in viata, dar cartea DA!

| ZokoZEW a răspuns (pentru Violleta2022):

Fac sala si kickboxing.Ma avantajeaza cu foarte multe, ma pregatesc de probe pentru liceul militar.

| ZokoZEW a răspuns (pentru Violleta2022):

Sa ajung profesor care nici macar 30 millioane nu face

| Violleta2022 a răspuns (pentru ZokoZEW):

Du-te si te culca, ca-i 3 dimineata si creierasul tau are nevoied e 1 hormoni vitali lui (serotonina si melatonina) ca sa se dezvolte si sa functioenze nromal!
Cei doi hormoni se produc numai cand dormi intre 10 seara si 2 dimineata.
Batandu-ti joc de corpul tau, de creierul tau ajungi plin de probleme de sanatate la varsta cand alti tineri se bucura de ea.
Tu chiar nu ai parinti sa te supravegheze?

| ZokoZEW a răspuns (pentru Violleta2022):

Esti o influenta rea, imi pare rau de copii tai, sportul ajuta foarte mult la varste mici!

| ZokoZEW a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai da nu ti am zis ca sunt orfan? rolling on the floor)

| Violleta2022 a răspuns (pentru ZokoZEW):

Nu te accepta nimeni la liceul militar fara a cunoaste lb romana, mai ales gramatica ei!
Pune mana serios pe carte si lasa sala, ca tu ai nevoie de cunsotinte, de scoala, ca sa fii capabil sa faci ceva in viata, nu sa faci musciuleti cu cares a cari caramizile prin constructii.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ZokoZEW):

Nu trebuie sa-ti para rau de copii mei, ca-s adulti in toata firea, oameni inalti ca brazi, ca atat eu cat si sotul suntem foarte inalti.
Copii emi au deja facultati si profeseaza demult, deci parerea de rau sa o ai pentru tine, care faci lucurile pe dos, fiindca la 14 anisori esti inca incapabil sa judeci si sa intelegi ce-i bine si ce-i rau sa faci.

| ZokoZEW a răspuns (pentru Violleta2022):

Pe internet nu scriu corect gramatical, scriu la graba, nu dau test pe TPU rolling on the floor

| ZokoZEW a răspuns (pentru Violleta2022):

Copii mei*, poate trecem si noi pe la scoala, sau macar sa te culci ca e cam tarziu

| Violleta2022 a răspuns (pentru ZokoZEW):

Dar sa nu stii tu sa vorbesti corect, atunci chiar este de toata rusinea, avand toate sansele sa nu intri la acel liceu, daca nu acorzi seriozitate scolii si invatatului.
Un cap = doua "capuri" laughing nu este corect nici pentru aia de scoala primara!

| ZokoZEW a răspuns (pentru Violleta2022):

Invat la scoala rolling on the floor dar nu stau 24/24 sa invat, nu plang daca am luat un 7

| Violleta2022 a răspuns (pentru ZokoZEW):

Daca ai fi avut curiozitatea baitel, ai fi vazut ca profilul meu este de senior si ca locuiesc in Australia, care-i in emisfera sudica, unde acum este ora 12 ZIUA.
Du-te de te culca, ca ti s-au intepenit si putini neuroni care-i ai in capusor!

| ZokoZEW a răspuns (pentru Violleta2022):

La liceul militar se intra mai mult pe probe, nota minima 5, cazier curat, pe ei ii dor in cot de gramatica ta.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ZokoZEW):

Ma rog, asta va fi regretul tau la momentul ala, ca acum esti prea mic si prost ca sa intelegi ca te invat de bine si-ti dau mura in gura sfaturi ca sa te pui serios la punct cu cartea, nu cu muschii, ca nu tin loc de creier!

PS Nu te mai retin, ca esti obosit si deja bati campii! Somn usor!

| ZokoZEW a răspuns (pentru Violleta2022):

Lasa ca pentru mine e ok rolling on the floor, 2 clase facute in Moldova si restul in Romania.

| Craeu6628 a răspuns (pentru ZokoZEW):

Bos hai cu mine la sala

30 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nimic. Nici mai repede, nici mai încet. Vorba lui Isus. Cine poate adăuga măcar un cot ( 30 cm) la statura sa?

| Anonim147943 a răspuns:

Poti sa faci basket