| Ak40 a întrebat:

Ce pot primi profesorii daca striga si injosesc copiii la scoala?
Daca puteti sa-mi spuneti din regulamentul din RM(Republica Moldova).
Si a doua intrebare, pot fi obligat de diriginta sa fac ceea ce nu vreau? Ea ma obliga sa raspund de cutia in care se strang telefoanele si eu nu vreau.

3 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Zii ca nu poti sa-ti asumi o asemenea responsabilitate. Un telefon poate ajunge si la 500 euro. Depinde ce buget au avut colegii. Daca or fi si 30 colegi... sa-si asume ea!

| Ak40 explică (pentru Sonia822):

Sunt si cateva iphone x si niste iphone 6, 7 si samsunguri de modele noi
Suntem 19 in clasa si cutia aia ajunge 3-4 mii de euro minim dupa preturile din RM

| Sonia822 a răspuns (pentru Ak40):

Zi-i ca n-ai bani, nu-ti ajunge alocatia. Daca insista, zii sa-ti dea o hartie CU STAMPILA prin care te imputerniceste sa faci asa ceva, si sa scrie in ea baza legala.