| qKatherine a întrebat:

Ce pot să fac dacă am stat în soare și mi s-a înroșit pielea de pe față? Vreau niște măști pe care le pot face acasă. Funđiță!

3 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pielea trebuie hidratata, fara creme care contin chimicale. Poti folosi iaurt, smantana, chiar unt sau margarina.

| AndreeaH99 a răspuns:

Iaurtul este bun dar o masca din miere de albine poliflora sau de salcam vindeca nu doar arsuri ci si acneea. O aplici si masezi usor pielea. Dupa 10 min. o poti da jos. Daca doresti si nu esti alergica, o poti combina cu scortisoara. Ii va aduce pielii o finete aparte. Dar prima data incearca miere simpla.winking