| HellYeahChristine a întrebat:

Ce pot sa fac pentru a evita exfolierea buzelor? Am buzele foarte uscate si daca aplic un balsam se inmoaie si imediat incep sa se exfolieze si se vede foarte urat sad

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Mergi la un magazin naturist si cauta Crema Melkfett (Vaselina), marca Regina, 250 ml, import Germania, crema de fata si corp, vindeca rani usoare, testata dermatologic, indicata, la copii, tineri si batrani, fara conservanti, fara coloranti, este foarte buna, chiar si atunci cand mergi la plaja, pentru protectie contra razelor solare, si da si un bronz frumos.

2 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Consuma lichide(deshidratarea este una din cauze), aplica seara inainte de culcare miere de albine (dupa 15 minute se inlatura cu apa calduta) sau ulei de masline extravirgin( de 2-3 ori pe zi). (http://www.cherie.ro/beauty/tratamente-pentru-buzele-crapate/)

| membrugirl2010 a răspuns:

Da-ti cu miere sau cu ulei de masline.
fundahappy?