| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot sa fac sa imi stea parul cat mai drept? Eu am placa din ceramica dar cand imi indrept parul nu imi sta drept drept cum au unele fete, ci drept putin mai umflat iar cand ies afara incepe sa mi-se increteasca si sa se umfle (eu am si parul cret, des).Vad la unele fete ca au parul DREPT lins laughing de ce? Ce folosesc ele si eu nu laughing?

3 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Dupa ce-l dai cu placa, foloseste un fixativ.

| Radu1015 a răspuns:

Du-te la coafor.

| AlleAlexandra11 a răspuns:

Eu am parul drept, si crede-ma, mi-as dori sa am parul cret. Oricum ai avea-o, vrei invers rolling on the floor Pai unele fete il au asa din natura rolling on the floor. Eu am parul drept si daca mi-l fac cret cu ondulcatorul in cateva minute se indreapta. Eu am aceeasi problema dar invers rolling on the floor. Pai depinde acum si de par. Si cu ce il speli. Folosesti masca sau balsam? Ca masca sau balsamul pe care il folosesc eu imi face parul mai moale si imi sta mereu drept. Si cred ca asta e cauza faptului ca nu imi pot face parul cret. Mi se face moale si matasos. Dar, daca ai parul cret, nu cred ca e prea usor sa il faci drept, drept. Oricum foloseste masca sau balsam daca nu ai folosit inca. Poate te ajuta.