| XxYouOnlyLiveOncexX a întrebat:

Ce pot sa fac sa numai fiu considerata emo si chestii de genul asta?
La scoala avem voie doar in culorile alb, albastru, gri si negru, si indiferent de ce port sunt considerata asa, sunt o fire timida, pot sa fiu si vorbareata dar asta depinde si de ceilalti, atata timp cat ei ma resping, se comporta diferit si ma judeca nu am cum sa socializez sau sa ma simt in largul meu, cu atat mai mult sa ajung sa am o relatie cu un baiat la care tin, toata viata am fost singura, prieteni falsi, singura la parinti si acum mi-e greu sa interactionez cu alte persoane. sad

Răspuns Câştigător
| greyhound a răspuns:

Nu o fi usor, dar nici imposibil nu este. Acum intreaba-te daca viata ta s-ar imbunatati daca ai fi opusul a ceea ce esti acum si daca merita sa te straduiesti sa fii astfel. Daca raspunsul e da, da-i bataie si lasa vaicarelile
Vezi si tu ca nimeni nu e innebunit dupa persoanele negativiste

2 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

"SoriSuicide" zici, chiar ma intreb de ce te-ar considera cineva emo
Problema e la tine, conceptiile nu se schimba intr-o zi, fii sociabila si ai rabdare

| XxYouOnlyLiveOncexX explică (pentru greyhound):

Nu folosesc nume ca asta public, l-am pus pentru ca nu stiam ce altceva sa pun si aveam o stare naspa, incerc sa fiu sociabila, optimista dar mereu imi iese pe dos, si este obositor, am incercat de multe ori sa ma schimb si nu este deloc usor, cred ca ma schimb mai mult in rau si ii indepartez si pe prietenii care ii am, dar au si ei vina lor pentru asta, incerc sa evit conflictele, barfele sa fiu calma dar nu pot sa zambesc fals mereu, nu sunt actrita, ar fi mai usor daca as stii cum sa imi exprim sentimentele mai liber dar eu sunt rationala.

| greyhound a răspuns (pentru XxYouOnlyLiveOncexX):

Nu o fi usor, dar nici imposibil nu este. Acum intreaba-te daca viata ta s-ar imbunatati daca ai fi opusul a ceea ce esti acum si daca merita sa te straduiesti sa fii astfel. Daca raspunsul e da, da-i bataie si lasa vaicarelile
Vezi si tu ca nimeni nu e innebunit dupa persoanele negativiste